KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4003254
nr 400 3254
Sig JB 1909, Ätande kalvar, 33 x 41, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 mars 2006
11/3 12:29:01
100 kr
12/3 09:50:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods